Końcowy Gwizdek

Roszady w szatni Lecha

lech.JPG

Podczas zimowego okienka transferowego przy Bułgarskiej dzieje się bardzo dużo. W drużynie Mistrza Polski dochodzi zimą do prawdziwego wietrzenia szatni.

Zimą Lecha opuściło już pięciu graczy. O ile odejścia takich graczy jak Maciej Gostomski, David Holman i Denis Thomalla są jak najbardziej uzasadnione, tak straty Kaspera Hamalainena oraz Barry’ego Douglasa mogą być bardzo odczuwalne. Finowi z końcem ubiegłego roku wygasł kontrakt z poznańskim zespołem. W klubie robiono wszystko, by zatrzymać Hamalainena, ale ten uparł się, że odchodzi i odszedł. Najgorzej jak mógł, bo wzmocnił największego rywala Lechitów, Legię Warszawa. Szkockiemu obrońcy latem kończył się kontrakt, obrońca powiadomił przełożonych, że nie ma zamiaru przedłużać umowy wobec czego korzystając z ostatniej okazji na zarobek postanowiono sprzedać go za niespełna 300 tys. euro do tureckiego Konyasporu.

Być może to nie koniec wyprzedaży w Poznaniu. Pomocnikiem Darko Jevticem interesuje się szwajcarski Grasshopper Zurich, natomiast o Marcina Kamińskiego pytało amerykańskie Chicago Fire.

Nieco inaczej wygląda pozyskiwanie piłkarzy. Do tej pory zespół z Poznania wzmocnił się jedynie hiszpańskim ofensywnym pomocnikiem Sisim oraz powracającymi z wypożyczeń Maciejem Wiluszem, Mateuszem Lisem oraz Jakubem Serafinem.

Lechowi na gwałt potrzebny jest napastnik dlatego też w orbicie zainteresowań znajduje się Grzegorz Kuświk z Lechii Gdańsk. Poznaniacy przyglądają się również dwóm Rumunom, pomocnikowi Ioanowi Tora z Panduri oraz obrońcy Steliano Filipowi z Dynamo Bukareszt.

Obrona tytułu mistrzowskiego będzie bardzo trudna. Lech do prowadzącego Piasta Gliwice traci aktualnie siedemnaście punktów na dziewięć kolejek przed końcem sezonu zasadniczego. Prezentując jednak formę z końcówki ubiegłego roku oraz system rozgrywek, który obecnie mamy w polskiej ekstraklasie niczego jeszcze nie można wykluczyć.

Reklamy

Informacja

This entry was posted on 20 stycznia 2016 by .
%d blogerów lubi to: